Kamer Pierssens

Ünlü Sporcu Kamer Pierssens, 21 Temmuz 1955 tarihinde Bursa’da doğdu. Eğitim hayatı, önce Avusturya Lisesi’nde başladı, daha sonra Türkiye’de bir üniversitenin Halkla İlişkiler ve Pazarlama bölümünde sürdü. Hayatının önemli bir bölümünü yurt dışında geçirdi. Pierssens, 47 yaşına kadar sporla bilinçli ve düzenli bir şekilde ilgilenmedi. Yalnızca, 42 yaşındayken, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Spor Genel Müdürlüğü ile Vakkorama’nın”, Darüşşafaka Spor Tesisleri’nde düzenlediği iki haftalık bir “monitörlük kursu”na katıldı.
1-12 Nisan 1996 tarihleri arasında gerçekleşen bu kurs, o yıllarda ilgi gören “aerobic-step-stretching” dallarında veriliyordu.

Pierssens, Monitörlük kursunu başarı ile bitirerek belgesini aldı, 2013 yılında bu belgesini “1.Kademe-Yardımcı Antrenör Belgesi” ile güncelledi.

2012 yılı Ağustos ayı sonunda, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nun Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine “Body Fitness Master” kategorisinden katılması için yapılan bir teklife ‘evet’ diyerek yarışmada Türkiye şampiyonu oldu ve milli takıma alındı.

14-17 Aralık 2012 tarihinde, Budapeşte’de yapılan IFBB Dünya Şampiyonasında, derece alması imkansızdı, çünkü rakipleri, kendisinden en az on yaş küçük, Body Fitness çalışmalarına yıllarını adamış ve kas gelişimi için ilaç kullanan sporculardı. Bu nedenle kimse ünlü sporcudan bu şampiyonada çıktığı podyumda derece almasını beklemiyordu. Ancak, Kamer Pierssens, bu şampiyonada ülkesini temsil etmenin haklı gururunu yaşadı.
Daha sonra 4-7 Eylül 2014 tarihleri arasında yine aynı federasyonun Yalova’da düzenlediği yarışmada 2.kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Yazarın Özel Video Paylaşımları
Şuan için Video Paylaşımı Bulunmamaktadır…

Yazarın Kitapları